Naše úspěchy v Jarní ceně 2015


Je nám velkou ctí, že naše poctivá práce při vaření piva byla po roce opět oceněna v soutěži Jarní cena českých sládků 2015. Naše piva získala celkem tři první a jednu třetí cenu.

Jarní cena 2015 - získaná ocenění

Jarní cena 2015 - získaná ocenění

Celou výsledkovou listinu Jarní ceny českých sládků 2015 si můžete stáhnout zde (DOC) / (PDF).

Úspěch v soutěži Pivo české republiky 2014


S velkým potěšením bychom vás chtěli informovat, že jsme se na soutěži "PIVO ČESKÉ REPUBLIKY 2014" stali nejúspěšnějším pivovarem soutěže. Je to velké povzbuzení pro nás a věříme, že pro vás je to důkaz, že již 21 let vaříme pivo nejen standardně ve vysoké kvalitě, ale přicházíme i s novinkami, které obohacují naše pivní poznání a chuťové buňky.
Jsme rádi, že jsme v roce 1993 neposlechli konzervativní znalce piva a jako první jsme po přibližně 100 letech začali opět trvale vyrábět svrchně kvašená piva v ČR. Dvě první a dvě druhá místa v jedné z nejprestižnějších soutěží je velký úspěch.
Uvařit dobré pivo je umění, ale trvale vařit skvělé pivo, je velké mistrovství.

Ocenění Pivo ČR 2014

Ocenění Pivo ČR 2014

Ano, toto je ve skutečnosti naše nejdůležitější webová stránka! Všechna piva si vaříme sami. Pivo vařené v určené dny, které naleznete v odkazu Nepřehlédněte! v měděných kádích přímo v pivnici před zraky hostů, je zcela unikátní. Jeho chuť je chloubou klasického českého piva a hosté i návštěvníci mají možnost ochutnat spodně i svrchně kvašená piva různé stupňovitosti od 11° do 26°, světlá i tmavá.

Kromě těchto základních druhů piv se zde vaří také piva výroční – například Vánoční nebo Velikonoční. Spodně kvašená piva jsou většinou ležáky plzeňského typu, mají výraznou chmelovou chuť a aroma z chmele z vlastní chmelnice. Všechna naše piva jsou nefiltrovaná, nepasterovaná a bez jakýchkoliv náhražek a konzervantů. Kromě špičkové kvality na pípě si většinu z nich můžete odnést domů v lahvích nebo v sudech a soudcích, které mohou být spolu s dalšími suvenýry z našeho pivovaru i velmi hezkým dárkem.

Vždy v zimě vaříme piva silnější a v létě lehčí. Proto u nás najdete světlou jedenáctku a třináctku, tmavou třináctku a čtrnáctku (všechna tato piva jsou klasické spodně kvašené ležáky a nesou název Zlatá labuť) a také svěží zázvorovou jedenáctku a třináctku, která je svrchně kvašeným pivem s lahodnou, až ovocnou chutí. Ke svojí rozvernosti má i správné jméno – Zvíkovský Rarášek. Vrcholem našich piv je tmavá šestadvacítka s názvem Královská Zlatá labuť, kterou si můžete zakoupit pouze v lahvi v luxusní dřevěné sadě. Její konzumace na pípě by totiž nemusela dopadnout dobře – půllitr tohoto piva je vhodný pro čtyři osoby (i když tohle samozřejmě záleží především na Vašich schopnostech).

Základní popis piv

Český světlý ležák
V této skupině piv nabízíme v průběhu roku piva Zlatá labuť 11% a Zlatá labuť výroční ležák 12%. Jedná se o klasický kvasnicový světlý ležák českého typu vařený z českých surovin a je chmelen pouze žateckým chmelem. Obě piva se od sebe liší technologickým postupem a mají i odlišnou chuť. Doba ležení je 60 – 80 dní.

Český světlý ležák charakterizuje vyrovnaná střední až vyšší plnost, světle zlatá až jantarová barva. Vyznačuje se jemnou, výraznou vyšší hořkostí, aroma žateckého chmele ve vůni je výrazné a může být doplněno lehce sladovými, esterovými a slabě kvasničnými tóny. V čisté chuti je výrazná, ale vyrovnaná hořkost se střední až vyšší plností a vysokým řízem. Kompaktní bílá pěna kroužkuje.

 • Původní stupňovitost: 11,20 nebo 12,5 % hm.
 • Obsah alkoholu: 4,9 – 5,50 % obj.
 • Hořkost: 26 – 40 IBU
 • Barva: 11 – 18 EBC

Speciální pivo světlé
Od podzimu do jara nabízíme Zlatá labuť 13%

Plná chuť s dobře vyrovnanou hořkostí a vyšším obsahem alkoholu, který však v celkovém vjemu nedominuje. Chmelová vůně je výrazná s kvasničnými, lehce esterovými tóny. Barva žlutá jantarová až polotmavá. Pěnivost a říz jsou vysoké. U tohoto piva používáme chmel z vlastní chmelnice. Doba ležení 90 – 120 dní.

 • Původní stupňovitost: 13,20 % hm.
 • Obsah alkoholu: 5,70 – 6,00 % obj.
 • Hořkost: 35 - 40 IBU
 • Barva: 15 – 20 EBC

Speciální piva tmavá
V letních měsících nabízíme Zlatá labuť tmavá 13%, v zimních 14%

Speciální piva tmavá jsou charakterizována vyšší plností s lehce nasládlou sladovou, karamelovou až praženou chutí. Zaujme vás u našeho piva kakaovo – kávový nádech. Barva tmavohnědá, až černá. Barva pěny je světle krémová. Střední hořkost ladí s vyšší plností. Pěnivost a říz mohou být nižší. Doba ležení 90 – 120 dní.

 • Původní stupňovitost: 13,2 - 14,50 % hm.
 • Obsah alkoholu: 5,60 – 6,10 % obj.
 • Hořkost: 25 – 28 IBU
 • Barva: 120 – 150 EBC

Pšeničné pivo
Tato populární kategorie je u nás zastoupena pšeničným pivem Zvíkovský Rarášek 11% v létě a v zimě 12%. Tento druh piv je svrchně kvašený a vyrábíme ho již od roku 1994. Jsou to piva, která znáte z německy mluvících zemí nebo i z Belgie. Tam jsou označovaná jako WEIS nebo též WEIZEN. Před příchodem kvasnic spodního kvašení z Bavorska, se tato piva v českých zemích dříve běžně vyráběla jako piva pšeničná nebo též bílá. Na zvláštní objednávku vaříme i polotmavou verzi tohoto druhu. Dále je velmi populární Červený Rarášek - malinový o stejných stupňovitostech. Jedná se o pivo ochucené – malinové. Lahodnou malinovou vůni získá přidáním přírodního malinového extraktu.

Pšeničné pivo se vyznačuje jemně nasládlou sladovou chutí s výrazným kvasničným a ovocným (zázvor, banán) aroma. Hořkost je nízká a neruší chlebnatou plnost piva. Barva převážně světlá, bílo žlutá u piv s vyšší stupňovitostí a polotmavých může být až hnědá. Zákal a obsah kvasinek v pivu je střední až vysoký. Pěnivost a říz vysoké.

 • Původní stupňovitost: 11,00 – 12,5 % hm.
 • Obsah alkoholu: 4,9 – 5,4 % obj.
 • Hořkost: 12 – 18 IBU
 • Barva: 6 – 40 EBC

Speciální pivo silné
Královská Zlatá labuť 26% je jedno z nejsilnějších čepovaných piv v České republice. Je rovněž baleno do naprosto ojedinělé láhve, kde každá láhev má svoje vlastní číslo a společně se skleničkami tvoří v dřevěné krabici originální dárek. Tento unikátní druh piva je vhodný jako aperitiv a hodí se pro něj přesně slogan „Portské mezi pivy“.

Velmi silná plnost a sladkost chuti s dobře vyrovnanou hořkostí a vysokým obsahem alkoholu, který je již v chuti i vůni znát stejně jako vysoké procento zbytkového extraktu. Používáme sladované suroviny vyšší barvy. Chmelová vůně je výrazná s kvasničnými a esterovými tóny. Barva jantarová, polotmavá. Pěnivost a říz nízké. Doba ležení 12 -15 měsíců.

 • Původní stupňovitost: 26 % obj.
 • Obsah alkoholu: 11,80 – 12,10 % obj.
 • Hořkost: 35 - 40 IBU
 • Barva: 60 – 80 EBC

Svrchněkvašná piva anglosaského typu
Tato kategorie zahrnuje svrchně kvašená piva anglosaského typu Ale, Stout, IPA, American style, u nás je zastoupena pivy Zvíkovský STOUT a Zvíkovský PALE ALE. Při výrobě je použito kvasinek svrchního kvašení, surovin (především britského a amerického chmele, sladovaných i nesladovaných obilovin) a technologického postupu (zkráceného rmutování, vysoké teploty kvašení a krátké dokvašování) typického pro anglosaská piva. Pěna je odlišná od piv českého typu, kompaktní, kroužkující, říz je nižší.

 • Původní stupňovitost: STOUT 20,00%, PALE ALE – 15,2 % hm.
 • Obsah alkoholu: 9,7% resp. 6,50 % obj.
 • Hořkost: 35 resp. 60 IBU
 • Barva: 150 resp. 15 EBC

Pivní sklep

Pivní sklep

Náš sládek

Náš sládek

Pivo, co má říz

Pivo, co má říz

Stáčírna

Stáčírna

Tekuté zlato

Tekuté zlato

Pohled na chmelnici

Pohled na chmelnici

Varna - klenot pivovaru

Varna - klenot pivovaru

Další nabídka

Zlatá labuť

Zlatá labuť

Vlajková loď naší pivní flotily. Vaříme jedenácti až dvacetišesti stupňové pivo této značky a sklízíme s ním jeden úspěch za druhým!

Zvíkovský Rarášek

Zvíkovský Rarášek

„Zvíkovský Rarášek“ je pivo světlé, jedenáctistupňové, s lehkým specifickým aroma.


Pivovarský dvůr je registrovaná ochranná známka Pivovarského dvoru Zvíkov od roku 1992.